Anchor has logged 42 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Lawnmower Man

The Lawnmower Man

1992
×
Read the review Edit this entry  
31
Hackers

Hackers

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Men in Black

Men in Black

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Fortress

Fortress

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Smiley Face

Smiley Face

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dude, Where's My Car?

Dude, Where's My Car?

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
David Byrne's American Utopia

David Byrne's American Utopia

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
National Theatre Live: Fleabag

National Theatre Live: Fleabag

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Faults

Faults

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Bill & Ted's Bogus Journey

Bill & Ted's Bogus Journey

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Secret in Their Eyes

The Secret in Their Eyes

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wedding Banquet

The Wedding Banquet

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Wild Things

Wild Things

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The World Is Not Enough

The World Is Not Enough

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sweetie

Sweetie

1989
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Thief

Thief

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Game

The Game

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
Edit this entry  
05
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Sugar

Sugar

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pain and Glory

Pain and Glory

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Crawl

Crawl

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
03
Oculus

Oculus

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
My Soul to Take

My Soul to Take

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry