Sort by

Anas has logged 383 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Black and Blue

Black and Blue

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Castle in the Sky

Castle in the Sky

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kevin Hart: Irresponsible

Kevin Hart: Irresponsible

2019
×
Read prior review Edit this entry  
29
Dave Chappelle: Sticks & Stones

Dave Chappelle: Sticks & Stones

2019
×
Edit this entry  
27
Dave Chappelle: Equanimity

Dave Chappelle: Equanimity

2017
×
Edit this entry  
27
One Child Nation

One Child Nation

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Togo

Togo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Diego Maradona

Diego Maradona

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grave of the Fireflies

Grave of the Fireflies

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Jamon Jamon

Jamon Jamon

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Bigger Splash

A Bigger Splash

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Akira

Akira

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Jeff Dunham: Beside Himself

Jeff Dunham: Beside Himself

2019
×
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Burning

Burning

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Abominable

Abominable

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guard

The Guard

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Meyerowitz Stories (New and Selected)

The Meyerowitz Stories (New and Selected)

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
While We're Young

While We're Young

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Irishman: In Conversation

The Irishman: In Conversation

2019
×
Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hustlers

Hustlers

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The King of Comedy

The King of Comedy

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Notes from Melanie

Notes from Melanie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Jarhead

Jarhead

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Poetic Justice

Poetic Justice

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
After the Wedding

After the Wedding

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A White, White Day

A White, White Day

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry