• They/Them

    ★★★★★

  • Malignant

  • Candyman

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

  • Old

  • Pig

    ★★★★★

  • Gunpowder Milkshake

  • The Tomorrow War

    ½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Tom Clancy's Without Remorse

  • Godzilla vs. Kong

  • Zack Snyder's Justice League

  • Nobody

  • The Little Things

    ½

  • The Midnight Sky

  • Dance of the Forty One

  • The Empty Man

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Wali & Zuri

  • In Sudden Darkness

    ★★★★

  • #Alive

  • Scoob!

    ½

  • Rhubarb

  • The Half of It

    ★★★½

  • Through the Night

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • My Octopus Teacher

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • The Hunt

  • The Invisible Man

  • Broken Bird

    ★★★★★

  • Right Near the Beach

    ★★★½

  • maɬni – towards the ocean, towards the shore

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • His House

    ★★★★

  • Coded Bias

    ★★★★

  • Goldman v Silverman

  • Underwater

  • Cats

    ½

  • Little Women

    ★★★½

  • The Gentlemen

  • 1917

    ★★★★

  • Doctor Sleep

  • Zombieland: Double Tap

  • Gemini Man

    ½

  • The Irishman

  • In the Tall Grass

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★

  • The Platform

  • Sea Fever

  • The King

  • Joker

  • Fantastic Fungi

  • Uncut Gems

  • Ad Astra

  • It Chapter Two

  • Ready or Not

  • Crawl

    ★★★

  • Monsoon

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

  • Gulf

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½