• Don't Look Up

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Framing Britney Spears

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★

  • Host

    ★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Mulan

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Undine

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★★

  • Rocks

    ★★★★½

  • Ema

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Zombi Child

    ★★★★½

  • Bacurau

    ★★★★

  • Swallow

    ★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Again Once Again

    ★★★★½

  • The Vast of Night

    ★★★★

  • Monos

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Divine Love

    ★★★

  • The Nightingale

    ★★★★★

  • Vox Lux

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Paradise Lost

    ★★

  • Capernaum

    ★★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Happy as Lazzaro

    ★★★★

  • Climax

    ★★

  • Cold War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★½

  • Hereditary

    ★★★★

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Mandy

    ★★★½

  • mother!

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Good Time

    ★★★★½

  • The Beguiled

    ★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Okja

    ★★★★

  • It Comes at Night