Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Edit this entry  
23
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★½
Edit this entry  
22
Quantum of Solace

Quantum of Solace

2008
×
★★
Edit this entry  
21
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Nightcrawler

Nightcrawler

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Colossal

Colossal

2016
×
★★★½
Edit this entry  
17
This Is England

This Is England

2006
×
★★★½
Edit this entry  
05
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Eternals

Eternals

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Arrival

Arrival

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★½
Edit this entry  
23
Scream

Scream

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
21
Grown Ups 2

Grown Ups 2

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Edit this entry  
18
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★½
Edit this entry  
11
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
X-Men: Days of Future Past

X-Men: Days of Future Past

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Zodiac

Zodiac

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Intouchables

The Intouchables

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Big Time Movie

Big Time Movie

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Signs

Signs

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Modern Farewell

A Modern Farewell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Little Giants

Little Giants

1994
×
★★★★
Edit this entry  
30
Basquiat

Basquiat

1996
×
★★★★
Edit this entry  
29
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Finding Nemo

Finding Nemo

2003
×
★★★
Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Children of Men

Children of Men

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★½
Edit this entry  
26
It

It

1990
×
★★★½
Edit this entry  
25
Little Women

Little Women

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Waterboy

The Waterboy

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
Blade Runner 2049

Blade Runner 2049

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry