Sort by
  • Your Place or Mine

    ★½

  • Cocaine Bear

    ★★

  • Let the River Flow

    ★★★★

  • UFO Sweden

    ★★★

  • The Elephant Whisperers

    ★★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★½

  • Troll

    ★★½

  • The Guardians of the Galaxy Holiday Special

    ★★★½

  • Driving Mum

    ★★★½

  • The Viewing

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Possession

    ★★½

  • Trick or Treat Scooby-Doo!

    ★★★½

  • Storm

    ★★★½

  • Bear

  • Smile

    ★★½

  • Runner

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★

  • Unruly

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★½

  • Trenque Lauquen

    ★★★½

  • The Eternal Daughter

    ★★★★

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • The Whale

    ★★★

  • A Letter from Helga

    ★★★½

  • Women Talking

    ★★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Victim

    ★★★½

  • Barbarian

    ★★★★

  • Stone Turtle

    ★★½

  • Sister, What Grows Where Land Is Sick?

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Vesper

    ★★½

  • The Sea Beast

    ★★★½

  • Unicorn Wars

    ★★★

  • Blaze

    ★★★

  • Bo Burnham: The Inside Outtakes

  • Close

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★½

  • Godland

    ★★★★

  • Tori and Lokita

    ★★★★

  • De Humani Corporis Fabrica

    ★★★½

  • The Five Devils

    ★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★½

  • Decision to Leave

    ★★★★

  • Holy Spider

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Smoking Causes Coughing

    ★★★½

  • Triangle of Sadness

    ★★★½

  • Enys Men

    ★★★★

  • Corsage

    ★★★½

  • Men

    ★★★½

  • EO

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Incantation

    ★★

  • In the Court of the Crimson King: King Crimson at 50

    ★★★½

  • X

    ★★★

  • To Leslie

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★½

  • Incredible But True

    ★★★

  • The Passengers of the Night

    ★★★½

  • Dark Glasses

    ★★

  • Uncharted

    ★★½

  • The Tinder Swindler

  • Prejudice and Pride: Swedish Film Queer

    ★★★

  • The Schoolmaster Games

    ★★

  • Historjá – Stitches for Sapmí

    ★★★★