Sort by

manda has logged 49 entries for films during January 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Phoenix Rising

Phoenix Rising

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
We Need to Talk About Cosby

We Need to Talk About Cosby

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Sirens

Sirens

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
God's Country

God's Country

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Alice

Alice

2022
×
Edit this entry  
24
Am I Ok?

Am I Ok?

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Nanny

Nanny

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Honk for Jesus. Save Your Soul.

Honk for Jesus. Save Your Soul.

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Watcher

Watcher

2022
×
★★½
Edit this entry  
23
Cha Cha Real Smooth

Cha Cha Real Smooth

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Lucy and Desi

Lucy and Desi

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Resurrection

Resurrection

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Babysitter

Babysitter

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Dual

Dual

2022
×
★½
Edit this entry  
22
Good Luck to You, Leo Grande

Good Luck to You, Leo Grande

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Master

Master

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Breaking

Breaking

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Mask

The Mask

1994
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Princess

The Princess

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Night Bus

Night Bus

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Maidenhood

Maidenhood

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Love Stories on the Move

Love Stories on the Move

2021
×
★★★
Edit this entry  
20
Long Line of Ladies

Long Line of Ladies

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Hallelujah

Hallelujah

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Daddy's Girl

Daddy's Girl

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Chilly and Milly

Chilly and Milly

2022
×
★★★★
Edit this entry  
20
Chaperone

Chaperone

2022
×
★★½
Edit this entry  
20
Appendage

Appendage

2021
×
★★★½
Edit this entry  
20
Alone

Alone

2017
×
★★★½
Edit this entry  
20
When You Finish Saving The World

When You Finish Saving The World

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Royal Treatment

The Royal Treatment

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Mainstream

Mainstream

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sing Street

Sing Street

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Brazen

Brazen

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The House

The House

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tender Bar

The Tender Bar

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry