Sort by

cait has logged 53 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marvel One-Shot: Agent Carter

Marvel One-Shot: Agent Carter

2013
×
Read the review Edit this entry  
30
Perfume: The Story of a Murderer

Perfume: The Story of a Murderer

2006
×
★★★½
Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
News of the World

News of the World

2020
×
Edit this entry  
29
Mulan

Mulan

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Over the Moon

Over the Moon

2020
×
★★
Edit this entry  
28
Rush

Rush

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Detroit

Detroit

2017
×
★★½
Edit this entry  
27
Orlando

Orlando

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Maps to the Stars

Maps to the Stars

2014
×
★★½
Edit this entry  
26
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Land of Mine

Land of Mine

2015
×
★★★★
Edit this entry  
24
Dracula: Prince of Darkness

Dracula: Prince of Darkness

1966
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Commune

The Commune

2016
×
★★
Edit this entry  
22
The Love Witch

The Love Witch

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Who Is America?

Who Is America?

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
1922

1922

2017
×
★★½
Edit this entry  
19
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★½
Edit this entry  
17
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Duck, You Sucker

Duck, You Sucker

1971
×
★★★
Edit this entry  
16
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The White Tiger

The White Tiger

2021
×
★★★½
Edit this entry  
15
Shadowlands

Shadowlands

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Hiroshima Mon Amour

Hiroshima Mon Amour

1959
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Invitation

The Invitation

2015
×
★★½
Edit this entry  
13
Cherry

Cherry

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
The Great Ziegfeld

The Great Ziegfeld

1936
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Gigi

Gigi

1958
×
★★★
Edit this entry  
10
Evan Almighty

Evan Almighty

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★
Edit this entry  
09
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anatomy of a Murder

Anatomy of a Murder

1959
×
★★★½
Edit this entry  
08
Casino Royale

Casino Royale

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Around the World in Eighty Days

Around the World in Eighty Days

1956
×
★★
Edit this entry  
07
Suicide Squad

Suicide Squad

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
In Bruges

In Bruges

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Shock Doctrine

The Shock Doctrine

2009
×
Read the review Edit this entry  
05
The Haunting

The Haunting

1963
×
★★★★
Edit this entry  
05
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Empire of the Sun

Empire of the Sun

1987
×
★★
Edit this entry  
04
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
She Wore a Yellow Ribbon

She Wore a Yellow Ribbon

1949
×
★★
Edit this entry  
03
Nomadland

Nomadland

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
An American in Paris

An American in Paris

1951
×
★★★
Edit this entry