Sort by

cait has logged 646 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Company

Company

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
Censor

Censor

2021
×
★★½
Edit this entry  
30
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Death to 2021

Death to 2021

2021
×
½
Edit this entry  
29
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Antlers

Antlers

2021
×
★★
Edit this entry  
28
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
West Side Story

West Side Story

1961
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
Sing

Sing

2016
×
★★★
Edit this entry  
24
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★
Edit this entry  
23
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
South Pacific

South Pacific

1958
×
★★★
Edit this entry  
22
Dune

Dune

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Inside Borussia Dortmund

Inside Borussia Dortmund

2019
×
Edit this entry  
21
Jeffrey Epstein: Filthy Rich

Jeffrey Epstein: Filthy Rich

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Gosford Park

Gosford Park

2001
×
★★★½
Edit this entry  
20
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Antigone

Antigone

1992
×
★★★
Edit this entry  
19
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Color Purple

The Color Purple

1985
×
★★★½
Edit this entry  
18
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★
Edit this entry  
17
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Ruling Class

The Ruling Class

1972
×
★★
Edit this entry  
15
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
Edit this entry  
14
Blue

Blue

1993
×
Edit this entry  
14
Zola

Zola

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Brasher Doubloon

The Brasher Doubloon

1947
×
★★½
Edit this entry  
12
The Private Life of Sherlock Holmes

The Private Life of Sherlock Holmes

1970
×
★★★
Edit this entry  
12
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
The Three Musketeers

The Three Musketeers

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Once Upon a Time in the West

Once Upon a Time in the West

1968
×
★★★★
Edit this entry  
10
Diary of a Wimpy Kid

Diary of a Wimpy Kid

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Hysteria

Hysteria

2011
×
★★
Edit this entry  
09
Dune

Dune

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Low Down

The Low Down

2000
×
★★
Edit this entry  
08
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
Read the review Edit this entry  
07
The Long Goodbye

The Long Goodbye

1973
×
★★★½
Edit this entry  
06
JFK Revisited: Through the Looking Glass

JFK Revisited: Through the Looking Glass

2021
×
Edit this entry  
05
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Madonna - Madame X

Madonna - Madame X

2021
×
Edit this entry  
03
The Red Shoes

The Red Shoes

1948
×
★★★½
Edit this entry  
02
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry