Sort by

pavo has logged 37 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Medium

The Medium

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Kalel, 15

Kalel, 15

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Manila in the Claws of Light

Manila in the Claws of Light

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Go, Go Second Time Virgin

Go, Go Second Time Virgin

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vibroboy

Vibroboy

1994
×
Read the review Edit this entry  
20
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Funeral Parade of Roses

Funeral Parade of Roses

1969
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Card Counter

The Card Counter

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Lust

Lust

2021
×
Read the review Edit this entry  
18
Anatomy of Hell

Anatomy of Hell

2004
×
★★½
Edit this entry  
17
Don't Tell a Soul

Don't Tell a Soul

2020
×
★★½
Edit this entry  
16
Old

Old

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
16
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★
Edit this entry  
16
We Need to Do Something

We Need to Do Something

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Lady Terminator

Lady Terminator

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Something Old, New, Borrowed and Blue

Something Old, New, Borrowed and Blue

2019
×
Edit this entry  
14
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Manderlay

Manderlay

2005
×
★★½
Edit this entry  
12
The Handmaiden

The Handmaiden

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Kate

Kate

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Generasi 90an: Melankolia

Generasi 90an: Melankolia

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
07
Antoine and Colette

Antoine and Colette

1962
×
Edit this entry  
07
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
High and Low

High and Low

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
He's All That

He's All That

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
04
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
What Time Is It There?

What Time Is It There?

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Face

Face

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry