Sort by

pavo has logged 430 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
19
Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★
Edit this entry  
14
Fear of Fear

Fear of Fear

1975
×
★★★½
Edit this entry  
12
Blackalachia

Blackalachia

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Returning

The Returning

2018
×
★★½
Edit this entry  
04
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Skywalk Is Gone

The Skywalk Is Gone

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Basket Case

Basket Case

1982
×
★★★½
Edit this entry  
02
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Jawbreaker

Jawbreaker

1999
×
★★★½
Edit this entry  
01
Martha

Martha

1974
×
★★★★
Edit this entry  
30
Adaptasi

Adaptasi

2019
×
Edit this entry  
30
life, what is it anyway?

life, what is it anyway?

2021
×
Edit this entry  
30
The Voyeur

The Voyeur

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Ali: Fear Eats the Soul

Ali: Fear Eats the Soul

1974
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Sinful Dwarf

The Sinful Dwarf

1973
×
★★½
Edit this entry  
28
Cry-Baby

Cry-Baby

1990
×
★★★★
Edit this entry  
28
Subconscious Cruelty

Subconscious Cruelty

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Theorem

Theorem

1968
×
★★★★½
Edit this entry  
27
The Raspberry Reich

The Raspberry Reich

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Fuses

Fuses

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Naked Lunch

Naked Lunch

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Swimming Pool

Swimming Pool

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
24
9 Lives of a Wet Pussycat

9 Lives of a Wet Pussycat

1976
×
★★½
Edit this entry  
23
Hotel Desire

Hotel Desire

2011
×
★★
Edit this entry  
22
The Image

The Image

1975
×
★★★
Edit this entry  
21
9 Songs

9 Songs

2004
×
Read the review Edit this entry  
21
Multiple Maniacs

Multiple Maniacs

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Boys in the Trees

Boys in the Trees

2016
×
★★★½
Edit this entry  
20
L.A. Zombie

L.A. Zombie

2010
×
Read the review Edit this entry  
20
Society

Society

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love

Love

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
18
Taboo

Taboo

1980
×
½
Read the review Edit this entry  
18
Hairspray

Hairspray

1988
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Forbidden Letters

Forbidden Letters

1979
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★
Edit this entry  
15
Deep Throat

Deep Throat

1972
×
Read the review Edit this entry  
14
Baise-moi

Baise-moi

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Yuni

Yuni

2021
×
★★★½
Edit this entry  
12
Ken Park

Ken Park

2002
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry