• KKN di Desa Penari

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★½

  • Jakarta, City of Dreamers

    ★½

  • X

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • Moonfall

  • Fresh

  • The House

    ★★★½

  • Scream

  • The Reflection of a Loner

  • Teka-Teki Tika

  • Don't Look Up

    ★★

  • Blackalachia

    ★★★★½

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★

  • Paranormal Activity: Next of Kin

  • Photocopier

  • V/H/S/94

    ★★★

  • Savage X Fenty Show Vol. 3

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★

  • Pandemi(e): Mie Level Setan

  • The Death of David Cronenberg

  • Yuni

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★

  • Kate

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★½

  • Spencer

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Cinderella

    ½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Malignant

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • Candyman

    ★★★

  • Reminiscence

  • Lust

  • Selesai

    ½

  • Don't Breathe 2

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★½

  • Beckett

    ★★½

  • life, what is it anyway?

  • Demonic

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Dear to Me

  • Old

    ★★★

  • Pig

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • Lamb

    ★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★

  • Bergman Island

    ★★★★

  • The Medium

    ★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Great Freedom

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★

  • The Year of the Everlasting Storm

    ★★★

  • Annette

    ★★★

  • We

  • Till Death

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Hitam

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★

  • False Positive

    ★★

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★½

  • Luca

    ★★★½