• All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Britney vs. Spears

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Ride or Die

    ½

  • RuPaul’s Drag Race: Corona Can’t Keep a Good Queen Down

    ★★★

  • Shangri-La

    ★★★★★

  • CODA

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★★

  • Young Adult Matters

    ½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • Dear Ma

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • In My Room

    ★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Words on Bathroom Walls

    ★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • I May Destroy You

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★½

  • Normal People

    ★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Onward

    ★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • The Social Dilemma

    ★★

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★½

  • Cold Meridian

    ★★★★

  • The Sky Is on Fire

    ★★

  • Happy Old Year

    ★★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • Aswang

    ★★★★★

  • Dead Kids

    ½

  • Metamorphosis

    ★★★

  • The Same People

    ★★★★★

  • Cleaners

    ★★★★★

  • Excuse Me Miss, Miss, Miss

    ★★★★

  • Entire Days Together

    ★★

  • #Jowable

    ½

  • Cuddle Weather

    ½

  • National Theatre Live: Fleabag

    ★★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Joker

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★½

  • Nimic

    ★★★

  • Weathering with You

    ★★★

  • Ang Huling El Bimbo

    ½

  • Midsommar

    ★★

  • Stay Awake, Be Ready

    ★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us, at The End of the Year

    ★★★

  • Two/One

    ★★

  • Someone Great

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Suits

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ½

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ★★½