• Borat Subsequent Moviefilm

    ★½

  • Soul

    ★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • The Devil All the Time

    ★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • The Rental

  • Da 5 Bloods

  • Sincerely Louis C.K.

    ★★★★½

  • Devs

    ★★★

  • The Weeknd: After Hours

    ★½

  • The Invisible Man

  • My Daughter Died. How Do I Introduce Her to My Son?

    ★★

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

  • Promising Young Woman

    ½

  • Possessor

    ★★

  • Shirley

    ★★

  • Relic

    ½

  • Never Rarely Sometimes Always

    ½

  • Goldman v Silverman

    ★★

  • Ala Vaikunthapurramuloo

  • Little Women

    ½

  • Dark Waters

    ★★½

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Undone

    ★★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • First Cow

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Seasons of Loss

  • Anima

    ★★★

  • Strange But True

    ½

  • Midsommar

    ★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★½

  • L'Observateur

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

    ★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • The Wild Goose Lake

    ★★

  • Beanpole

    ★½

  • Swallow

    ★★½

  • Come to Daddy

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Secret War

    ★★

  • Love, Death & Robots: Alternate Histories

  • Love, Death & Robots: Ice Age

    ½

  • Love, Death & Robots: Blindspot

    ½

  • Love, Death & Robots: Zima Blue

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Lucky 13

    ½

  • Love, Death & Robots: Fish Night

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Helping Hand

  • Love, Death & Robots: Shape-Shifters

  • Love, Death & Robots: The Dump

    ★½

  • Love, Death & Robots: Good Hunting

    ★½

  • Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

  • Love, Death & Robots: When the Yogurt Took Over

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Sucker of Souls

    ½

  • Love, Death & Robots: Suits

  • Love, Death & Robots: The Witness

  • Love, Death & Robots: Three Robots

  • Love, Death & Robots: Sonnie's Edge

  • Us

    ★½

  • I See You

  • Good Boys

    ★½

  • Synonyms

    ★★★★