• The Humans & the Mongoose

  • Cruella

    ★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • A Stand Worthy of Men

    ★★★★

  • #Alive

  • Sisters-In-Law at War

    ★★★★

  • A Fall from Grace

    ★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

  • 1917

    ★★★★

  • The Endless Trench

    ★★★

  • Can You Keep a Secret?

    ★★½

  • Unbelievable

    ★★★★★

  • Secret Obsession

    ½

  • Super 30

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • Despite Everything

    ★★

  • Booksmart

    ★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • Badla

    ★★½

  • Isn't It Romantic

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • The Princess Switch

    ½

  • Mirage

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Derren Brown: Sacrifice

    ★★★

  • Andhadhun

    ★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★★

  • Nappily Ever After

    ★★★

  • Green Book

    ★★★★★

  • Hotel Mumbai

    ★★★½

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • A Simple Favor

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★

  • Like Father

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Set It Up

    ★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • Tag

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • I Feel Pretty

    ★★★

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Hichki

    ★★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Death Wish

    ★★★

  • Sunday's Illness

    ★★★★★

  • Pad Man

  • Tully

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★★

  • Den of Thieves

    ★★

  • Searching

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★

  • Christmas Wedding Planner

  • Forgotten

    ★★★

  • My Brother 2

  • Wonder

  • Time of Happiness

    ★½

  • Wheelman

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★½

  • Brad's Status

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★★

  • What Happened to Monday

    ★★★

  • 2:22

    ★★

  • Everything, Everything

    ★★½

  • Gifted

    ★★★

  • Endless Love

    ★★½

  • Baby Driver

    ★★★

  • Before I Fall

    ★★½

  • Confidential Assignment

    ★★

  • Dangal

    ★★★★★