Sort by

amilee has logged 128 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heathers

Heathers

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
A Christmas Prince: The Royal Wedding

A Christmas Prince: The Royal Wedding

2018
×
Read the review Edit this entry  
01
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Christmas Prince

A Christmas Prince

2017
×
Read the review Edit this entry  
24
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Princess Switch

The Princess Switch

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
The Grinch

The Grinch

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Empire Records

Empire Records

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Penelope

Penelope

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Peppermint

Peppermint

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incredible Hulk

The Incredible Hulk

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Edit this entry  
19
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Wet Hot American Summer

Wet Hot American Summer

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Meg

The Meg

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Her

Her

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
17
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tag

Tag

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry