• Where'd You Go, Bernadette

  • Rocketman

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Someone Great

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Escape Room

    ★★½

  • Holmes & Watson

  • Dumplin'

    ★★★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • A Christmas Prince: The Royal Wedding

  • Mary Poppins Returns

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • The Princess Switch

  • The Grinch

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★★

  • Venom

    ★★★½

  • Smallfoot

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ★★

  • Peppermint

    ★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • The Meg

    ★★

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★½

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

    ★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Set It Up

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Tag

    ★★★

  • The Kissing Booth

    ★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★★

  • A Wrinkle in Time

    ★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★

  • Phantom Thread

    ★★★★½

  • The Greatest Showman

    ★★★½

  • F*&% the Prom

    ★★

  • A Christmas Prince

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Trolls Holiday

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Kingsman: The Golden Circle

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Hitman's Bodyguard

    ★★★

  • Descendants 2

    ★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Oh, Hello on Broadway

    ★★★★★

  • In a Heartbeat

    ★★★★★

  • Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

    ★★½

  • Everything, Everything

    ★★★½

  • Wonder Woman

    ★★★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Power Rangers

    ★★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★

  • Newsies

    ★★★★★