• Save Ralph

  • The Journey

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Like the Ones I Used to Know

  • Faraway أجنبي

  • La vie des êtres

  • L'étang, la nuit

  • Ain't No Time For Women

  • Love and Monsters

    ★★★

  • I'm Your Woman

  • Soul

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★½

  • Run

  • L'Abat

  • Moon

  • Girls Shouldn't Walk Alone at Night

  • A Birthday

  • Scars

  • As Spring Comes

  • Shooting Star

  • The Kid Detective

  • Another Round

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Come True

    ★★★½

  • Slaxx

    ★★

  • Tenet

    ★★½

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★½

  • Greenland

    ★★★

  • The Rental

  • Once the Dust Has Settled

  • Landgraves

  • The Hunt

  • Alone

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Foam

  • Onward

    ★★★★

  • Cayenne

  • Bloodshed

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★★

  • Relic

    ★★★½

  • Black Bear

  • Regret

  • The Outsider

    ★★★

  • The Danger in Front

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • 6 Underground

    ★★½

  • 1917

    ★★★½

  • Mutts

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Goodbye Golovin

  • Terminator: Dark Fate

    ★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Impetigore

    ★★★

  • She Who Wears the Rain

  • SDR

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • I'll End Up in Jail

  • Aujourd'hui ou je meurs

  • Primal

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Undone

    ★★★★½