• Nope

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Would It Kill You to Laugh? Starring Kate Berlant + John Early

    ★★★★

  • Lightyear

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • Under the Banner of Heaven

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★

  • Jerrod Carmichael: Rothaniel

    ★★★★★

  • Moon Knight

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • The Dropout

    ★★★★½

  • Studio 666

    ½

  • The Batman

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Beatles: Get Back

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★

  • The Many Saints of Newark

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • Once Upon a Time in Queens

    ★★★★

  • Listening to Kenny G

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • King Richard

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • The Velvet Underground

    ★★★★★

  • Black Widow

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • In the Heights

    ★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Mank

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Shithouse

    ★★½

  • The Boys in the Band

    ★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★