• Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Bird Box

    ★★★

  • mid90s

    ★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★★

  • Gerald's Game

    ★★★

  • I, Tonya

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Super Dark Times

    ★★★★

  • Get Out

    ★★★★

  • A Ghost Story

    ★★★

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • The Purge: Election Year

    ★½

  • The Neon Demon

    ½

  • Raw

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★

  • Don't Breathe

    ★★

  • Hush

    ★★★

  • Room

    ★★★

  • Green Room

  • The Final Girls

    ★★★

  • The Diary of a Teenage Girl

    ★★★★

  • Gone Girl

    ★★★★

  • Nightcrawler

    ★★★★½

  • As Above, So Below

    ★★★

  • Twin Peaks: The Missing Pieces

    ★★★★★

  • It Follows

    ★★★½

  • The Babadook

    ½

  • Whiplash

    ★★★★★

  • The Great Gatsby

    ★★★

  • The Conjuring

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★

  • Frances Ha

    ★★★★½

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Jennifer's Body

    ★★★★★

  • (500) Days of Summer

    ★★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★★

  • He's Just Not That Into You

    ½

  • Coraline

    ★★★★

  • Juno

    ★★★★★

  • Inside

    ★★★

  • No Country for Old Men

    ★★★★

  • Murder Party

    ★★

  • Inland Empire

    ★★★★

  • Pride & Prejudice

    ★★★

  • The Descent

    ★★★★

  • Hard Candy

    ★★★

  • Mysterious Skin

    ★★★★

  • Mean Girls

    ★★★★