Sort by
  • One Day

    ★★★★★

  • Wonka

    ★★★

  • Leave the World Behind

    ★★½

  • The Other Zoey

    ★★★½

  • Chicken Run: Dawn of the Nugget

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★★

  • Treason

    ★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★½

  • Disenchanted

    ★★½

  • Enola Holmes 2

    ★★★½

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★

  • Roald Dahl's Matilda the Musical

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★

  • The Menu

    ★★★

  • Glass Onion

    ★★★½

  • See How They Run

    ★★★

  • Don't Worry Darling

    ★★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★

  • The Whale

    ★★★

  • The Wonder

    ★★

  • She-Hulk: Attorney at Law

    ★★★

  • Groot's Pursuit

    ★★★

  • Groot's First Steps

    ★★★

  • Groot Takes a Bath

    ★★★★½

  • The Little Guy

    ★★★★

  • Prey

    ★★★

  • Not Okay

    ★½

  • Magnum Opus

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★★

  • Nope

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★

  • Spiderhead

    ★★½

  • Elvis

    ★★★

  • Aftersun

    ★½

  • Three Thousand Years of Longing

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★½

  • Windfall

    ★★½

  • Turning Red

    ★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • Uncharted

    ★★½

  • Death on the Nile

    ★★½

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Love Hard

    ★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Eternals

    ★★½

  • Encanto

    ★★★½

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★½

  • Midnight Mass

    ★★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • The Guilty

    ★★½

  • Dear Evan Hansen

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★