Amber has logged 13 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Empire of the Ants

Empire of the Ants

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Binding

The Binding

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Ringer

The Ringer

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
La mémoire du Médaillon d'OR

La mémoire du Médaillon d'OR

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dracula's Daughter

Dracula's Daughter

1936
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
She-Wolf of London

She-Wolf of London

1946
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Curse of the Cat People

The Curse of the Cat People

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cat People

Cat People

1982
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Cat People

Cat People

1942
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry