Amber has logged 81 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
Vampires

Vampires

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Best Seller

Best Seller

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Cop

Cop

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Date

The Date

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Green Mile

The Green Mile

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Shawshank Redemption

The Shawshank Redemption

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
True Romance

True Romance

1993
×
★★★★
Edit this entry  
12
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★
Edit this entry  
04
Carol

Carol

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
03
Ocean's Eight

Ocean's Eight

2018
×
★★★★
Edit this entry  
29
Final Destination 3

Final Destination 3

2006
×
★★★
Edit this entry  
28
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★★
Edit this entry  
27
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
26
Rogue One: A Star Wars Story

Rogue One: A Star Wars Story

2016
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Goonies

The Goonies

1985
×
★★★★
Edit this entry  
21
But I'm a Cheerleader

But I'm a Cheerleader

1999
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Red Planet

Red Planet

2000
×
★★★
Edit this entry  
12
Mission to Mars

Mission to Mars

2000
×
★½
Edit this entry  
07
Haywire

Haywire

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Jurassic Park III

Jurassic Park III

2001
×
★★★
Edit this entry  
01
The Lost World: Jurassic Park

The Lost World: Jurassic Park

1997
×
★★★★
Edit this entry  
29
Kingdom: Ashin of the North

Kingdom: Ashin of the North

2021
×
Edit this entry  
25
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eli

Eli

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Angels & Demons

Angels & Demons

2009
×
★★★½
Edit this entry  
14
Willy's Wonderland

Willy's Wonderland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Call

The Call

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fifteen

Fifteen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pick Me Up

Pick Me Up

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Amusement

Amusement

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Satanic Panic

Satanic Panic

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Relic

Relic

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Snow Steam Iron

Snow Steam Iron

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Hush

Hush

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★
Edit this entry  
22
Ice Station Zebra

Ice Station Zebra

1968
×
★★★½
Edit this entry  
21
Bear Island

Bear Island

1979
×
★★★
Edit this entry  
16
Werewolf in a Girls' Dormitory

Werewolf in a Girls' Dormitory

1961
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Mara

Mara

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
After Midnight

After Midnight

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cheerleader Massacre

Cheerleader Massacre

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Backstroke

Backstroke

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Curve

Curve

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Empire of the Ants

Empire of the Ants

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Quiet Family

The Quiet Family

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Heist

Heist

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry