• Candyman

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

  • Army of the Dead

    ★★

  • Willy's Wonderland

    ★★★

  • The Call

    ★★★★½

  • La mémoire du Médaillon d'OR

    ★★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★★

  • The Craft: Legacy

    ★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • The Binding

    ★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Relic

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Satanic Panic

    ★★★½

  • Pet Sematary

    ★★½

  • The Date

    ★★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Mara

    ★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★

  • Fifteen

    ★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★★

  • Snow Steam Iron

    ★★★★

  • My Days of Mercy

    ★★★

  • Backstroke

    ★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★★★

  • Inferno

    ★★★

  • Split

    ★★★★

  • Morgan

    ★★★½

  • Curve

    ★★★★

  • Hush

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

    ★★★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

    ★★★

  • The Hunger Games: Catching Fire

    ★★★★

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★★★½

  • The Hunger Games

    ★★★★

  • The Girl with the Dragon Tattoo

    ★★★★½

  • Haywire

    ★★★½

  • You're Next

    ★★★★★

  • Circumstance

    ★★★★

  • Angels & Demons

    ★★★½

  • Amusement

    ★★★½

  • [REC]

    ★★★★½

  • Planet Terror

    ★★★★★

  • Final Destination 3

    ★★★

  • Pick Me Up

    ★★★★

  • King Kong

    ★★★★

  • Sarah Silverman: Jesus Is Magic

    ★★★★

  • School of Rock

    ★★★★½

  • Cheerleader Massacre

    ★★

  • Final Destination 2

    ★★★★

  • Heist

    ★★★★

  • Spirited Away

    ★★★★★

  • Jurassic Park III

    ★★★

  • Mulholland Drive

    ★★★★★

  • Red Planet

    ★★★

  • Final Destination

    ★★★★

  • Mission to Mars

    ★½

  • The Green Mile

    ★★★★★

  • But I'm a Cheerleader

    ★★★★

  • Freeway II: Confessions of a Trickbaby

    ★★★★

  • Jawbreaker

    ★★★★

  • Vampires

    ★★½

  • The Quiet Family

    ★★★★

  • Princess Mononoke

    ★★★★★