Sort by
  • Doctor Who: The Star Beast

    ★★

  • Napoleon

    ★★★★

  • Boiling Point

    ★★★★½

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★★

  • The Swan

    ★★★★

  • Saw X

    ★★★★

  • The Creator

    ★★★½

  • A Haunting in Venice

    ★★★½

  • Hit Man

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★½

  • Menus-Plaisirs Les Troisgros

    ★★★★★

  • The Killer

    ★★★★

  • Maestro

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • All of Us Strangers

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Fingernails

    ★★★½

  • Ferrari

    ★★★★★

  • The Bikeriders

    ★★★½

  • Saltburn

    ★★★★

  • The Equalizer 3

    ★★½

  • The Last Voyage of the Demeter

    ★★★½

  • The Boy and the Heron

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★★★

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★★

  • The Flash

  • Extraction 2

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★

  • Asteroid City

    ★★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • The Zone of Interest

    ★★★★★

  • How to Have Sex

    ★★★★½

  • Indiana Jones and the Dial of Destiny

    ★½

  • Strange Way of Life

    ★★★

  • Fast X

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • boygenius: the film

  • Are You There God? It's Me, Margaret.

  • Air

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves

    ★★★

  • John Wick: Chapter 4

    ★★★★★

  • Scream VI

    ★★★★

  • Creed III

    ★★★½

  • Magic Mike's Last Dance

    ★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Passages

    ★★★★

  • Rye Lane

    ★★★★★

  • Scrapper

    ★★★★

  • You Hurt My Feelings

    ★★★½

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Theater Camp

    ★★★

  • Plane

    ★★★

  • Operation Fortune: Ruse de Guerre

  • Babylon

    ★★

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★

  • M3GAN

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★★

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★

  • Hans Zimmer: Hollywood Rebel

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★½

  • Inside Man

  • Smile

    ★★

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★★½

  • How to Blow Up a Pipeline

    ★★★½

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★½