• The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Run

  • Enola Holmes

    ★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Extraction

  • The Last Thing He Wanted

    ½

  • 6 Underground

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Auggie

  • The Coldest Game

  • The Platform

    ★★★★½

  • Joker

  • Murder Mystery

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

  • The Highwaymen

  • The Parts You Lose

  • The Professor and the Madman

  • Light of My Life

  • The Wolf Hour

    ★★★★

  • Serenity

  • American Hangman

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • 100 Things

    ★★★★★

  • Bird Box

  • Replicas

  • The Vanishing

  • The Professor

  • Two Catalonias

  • We Have Always Lived in the Castle

  • Hold the Dark

  • mid90s

  • High Life

  • The Grizzlies

  • At Eternity's Gate

  • Can You Ever Forgive Me?

    ★★★★★

  • A Land Imagined

    ★★★★

  • Extinction

  • Adrift

    ★★★½

  • Capernaum

  • The House That Jack Built

    ★★★

  • Woman at War

    ★★★★★

  • Deadpool 2

  • Everybody Knows

    ★★½

  • Stockholm

    ★★★½

  • The Guernsey Literary & Potato Peel Pie Society

  • Spinning Man

  • Champions

  • Luis and the Aliens

  • Becoming Astrid

    ★★★★

  • Annihilation

  • Sorry to Bother You

  • Wildlife

    ★★½

  • American Animals

  • Private Life

    ★★★★½

  • Dave Chappelle: The Bird Revelation

  • Dave Chappelle: Equanimity

  • Bullet Head

  • Jealous

  • Coco

  • Wonder Wheel

  • The Snowman

  • Cargo

  • In Search of Fellini

  • Roman J. Israel, Esq.

  • Cuba and the Cameraman

  • The Ritual

  • The Death of Stalin