Sort by

AmandaTheJedi has logged 160 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
Read the review Edit this entry  
25
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
Edit this entry  
18
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
17
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Belfast

Belfast

2021
×
★★★★
Edit this entry  
02
Silver Linings Playbook

Silver Linings Playbook

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
After We Fell

After We Fell

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
You Are Not My Mother

You Are Not My Mother

2021
×
Edit this entry  
13
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Mad Women's Ball

The Mad Women's Ball

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Montana Story

Montana Story

2021
×
Edit this entry  
12
Terrorizers

Terrorizers

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Humans

The Humans

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Forgiven

The Forgiven

2021
×
★★½
Edit this entry  
11
Dashcam

Dashcam

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
Read the review Edit this entry  
11
Aloners

Aloners

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Titane

Titane

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
Edit this entry  
09
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
He's All That

He's All That

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Dreams on Fire

Dreams on Fire

2021
×
Edit this entry  
21
Beyond the Infinite Two Minutes

Beyond the Infinite Two Minutes

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Hellbender

Hellbender

2021
×
Edit this entry  
16
Don't Breathe 2

Don't Breathe 2

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The Comeback Trail

The Comeback Trail

2020
×
Read the review Edit this entry  
31
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
Read the review Edit this entry  
21
Old

Old

2021
×
Read the review Edit this entry  
17
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
Edit this entry  
08
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Pixie

Pixie

2020
×
Edit this entry  
06
The Map of Tiny Perfect Things

The Map of Tiny Perfect Things

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
Beast Beast

Beast Beast

2020
×
Edit this entry  
06
The Killing of Two Lovers

The Killing of Two Lovers

2020
×
Edit this entry  
05
Plan B

Plan B

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
I Care a Lot

I Care a Lot

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry