Sort by
  • Now and Then - The Last Beatles Song

    ★★★★★

  • Poison

    ★★★★

  • The Rat Catcher

    ★★★

  • Totally Killer

    ★★★½

  • The Swan

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★★½

  • The Killer

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★½

  • Red, White & Royal Blue

    ★★

  • Oppenheimer

    ★★★½

  • Barbie

    ★★★★½

  • Black Mirror: Demon 79

    ★★★

  • Black Mirror: Mazey Day

    ★★½

  • Black Mirror: Beyond the Sea

    ★★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Asteroid City

    ★★★★

  • Anatomy of a Fall

    ★★★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★★

  • Pictures of Ghosts

    ★★★★½

  • Strange Way of Life

  • Queen Charlotte: A Bridgerton Story

  • Ghosted

    ★★

  • One True Loves

    ½

  • The Pope's Exorcist

    ★★

  • boygenius: the film

  • Evil Dead Rise

    ★★★★★

  • Tetris

    ★★★

  • Bottoms

    ★★★★

  • A Good Person

    ★★★½

  • Scream VI

    ★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★★

  • Afire

    ★★★★★

  • In Water

    ★★★★★

  • Knock at the Cabin

    ★★★½

  • Rye Lane

    ★★★★

  • Past Lives

    ★★★★★

  • Infinity Pool

    ★★½

  • Missing

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • M3GAN

    ★½

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • The Boy, the Mole, the Fox and the Horse

    ★★★★★

  • Suzume

    ★★★★½

  • Talk to Me

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • BTS: Yet to Come in BUSAN

  • Black Adam

    ★★

  • 20th Century Girl

    ★★★½

  • Hellraiser

    ★★★★

  • Hocus Pocus 2

    ★★★

  • Werewolf by Night

    ★★★½

  • God's Crooked Lines

    ★★★

  • Smile

    ★★★

  • Sanctuary

    ★★★½

  • All Quiet on the Western Front

    ★★★½

  • Sick

    ★★½

  • My Policeman

    ★★★★★

  • The Blackening

    ★★★½

  • Causeway

    ★★★

  • The Fabelmans

    ★★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • The Menu

    ★★★★

  • Blonde

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Don't Worry Darling

    ★★★★

  • The Whale

    ★★★★

  • Empire of Light

    ★★½

  • Argentina, 1985

    ★★★★½

  • Pearl

    ★★★½