Sort by
  • Our Father

  • Kimi

    ★★★½

  • The Tinder Swindler

  • Good Luck to You, Leo Grande

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • King Richard

  • Malignant

    ★★★

  • BLACKPINK: The Movie

  • Old

    ★★

  • The Fallout

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Framing Britney Spears

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Passing

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

  • Death to 2020

  • The Call

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

  • Soul

    ★★★★

  • Run

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Antebellum

    ★½

  • Shiva Baby

  • A New York Christmas Wedding

    ★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

  • If Anything Happens I Love You

  • Whispering Corridors 6: The Humming

    ★★★

  • Hamilton

    ★★★★★

  • The High Note

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • A Secret Love

    ★★★★★

  • The Clark Sisters: First Ladies of Gospel

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★★

  • Disclosure

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Zola

    ★★★½

  • Uncle Frank

    ★★★★

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Square One

  • The Irishman

  • Hello, Privilege. It's Me, Chelsea

  • American Son

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • Waves

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★½

  • House of Hummingbird

    ★★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★

  • Otherhood

    ★★★