• Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

  • The Queen's Gambit

  • Soul

    ★★★

  • Unsettling Scenes

  • The Half of It

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Spree

  • Little Women

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • A Rainy Day in New York

  • Midsommar

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★½

  • The Hustle

  • Avengers: Endgame

  • Booksmart

    ★★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★½

  • The Farewell

    ★★★★

  • Art of Style: Jean Cocteau

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • mid90s

    ★★★★½

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • Elizabeth Harvest

    ★★★

  • Black Panther

  • Sorry to Bother You

  • Coco

  • Thor: Ragnarok

  • I, Tonya

    ★★★★

  • Hostiles

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

  • The Florida Project

    ★★★★

  • Flower

    ★★

  • Hot Summer Nights

    ★★★½

  • To the Bone

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • A Christmas in Vermont

  • The Edge of Seventeen

    ★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • La La Land

    ★★★★

  • The Salesman

    ★★★★

  • Miss Stevens

    ★★★

  • Love the Coopers

  • The Adderall Diaries

  • One & Two

    ★★★½

  • Tangerine

  • Interstellar

    ★★★½

  • Spinners

    ★★★

  • Men, Women & Children

  • Love, Rosie

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★★★

  • The Fault in Our Stars

    ★★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • The Garden of Words

    ★★★½

  • The Perks of Being a Wallflower

    ★★★½

  • Spring Breakers

  • Frances Ha

    ★★½

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★

  • Our Idiot Brother

  • Rango

    ★★★★

  • A Separation

    ★★★★½

  • The Social Network

  • Easy A

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • The Secret World of Arrietty

    ★★★★