• Squid Game

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Old

    ★★

  • Pig

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Till Death

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Nobody

    ★★★★

  • Behind Her Eyes

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • Happiest Season

    ★★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Becky

    ★★

  • Scoob!

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★½

  • 365 Days

    ½

  • The Killing of Two Lovers

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★½

  • Human Capital

    ★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Other Lamb

    ★★★

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★★½

  • Pet Sematary

    ★★★

  • I Am Mother

    ★★★½

  • Suspiria

    ★★★★

  • A Simple Favor

    ★★★★½

  • Cam

    ★★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★

  • Red Sparrow

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★★★½

  • Marrowbone

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Loving Vincent

    ★★★★½

  • Good Time

    ★★★½

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★★★

  • The Florida Project

    ★★★★½

  • Newness

    ★★★½

  • Thoroughbreds

    ★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Paterson

    ★★★★½

  • Raw

    ★★★★½

  • Train to Busan

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★★

  • Christine

    ★★★½

  • Other People

    ★★★

  • Crimson Peak

    ★★★

  • 3 Generations

    ★★★