Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Rocky

Rocky

1976
×
Read the review Edit this entry  
18
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
All Of The Lights

All Of The Lights

2022
×
Read the review Edit this entry  
10
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Those Who Wander

Those Who Wander

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
30
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Justice League

Justice League

2017
×
★★★
Edit this entry  
27
Alone

Alone

2022
×
Read the review Edit this entry  
27
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Sea Beast

The Sea Beast

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minions: The Rise of Gru

Minions: The Rise of Gru

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mystic River

Mystic River

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Spree

Spree

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Hustle

Hustle

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★★
Edit this entry  
25
Superbad

Superbad

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
19
The Lion in Winter

The Lion in Winter

1968
×
Read the review Edit this entry  
19
Eiffel

Eiffel

2021
×
★★★
Edit this entry  
14
Scream

Scream

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Léon: The Professional

Léon: The Professional

1994
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Truman Show

The Truman Show

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Edit this entry  
01
The Basketball Diaries

The Basketball Diaries

1995
×
★★★★
Edit this entry  
30
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
Kill Bill: Vol. 2

Kill Bill: Vol. 2

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★
Edit this entry  
15
Get Out

Get Out

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Snatch

Snatch

2000
×
★★★½
Edit this entry  
14
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Anger Management

Anger Management

2003
×
Edit this entry  
09
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
★★★★
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
06
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
05
No Country for Old Men

No Country for Old Men

2007
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Django Unchained

Django Unchained

2012
×
★★★★★
Edit this entry