• Those Who Wander

    ★★★★★

  • Alone

  • The Sea Beast

    ★★★★

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★★★

  • Hustle

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Delusions

  • The Batman

    ★★★★½

  • Scream

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Guilty

    ★★★½

  • Free Guy

  • Save Ralph

  • Eiffel

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★

  • Tenet

    ★★

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★½

  • The Weeknd: After Hours

  • Spree

    ★★★½

  • Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez

  • My Hero Academia: Heroes Rising

  • The Irishman: In Conversation

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Mob Psycho 100 II: The First Spirits and Such Company Trip - A Journey that Mends the Heart and Heals the Soul

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★

  • The Lion King

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba

  • Escape Room

  • Mowgli: Legend of the Jungle

  • Dragon Ball Super: Broly

  • Rascal Does Not Dream of Bunny Girl Senpai

    ★½

  • Venom

    ★★★½

  • Johnny English Strikes Again

  • Halloween

  • The Predator

  • The Meg

  • The Equalizer 2

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Uncle Drew

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

  • Incredibles 2

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Evil Genius

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • Daddy's Home 2

  • Thor: Ragnarok

    ★★★½

  • The Lego Ninjago Movie

  • It

    ★★★

  • American Made

  • The Emoji Movie

    ½