Sort by

aaron has logged 195 entries for films during 2023.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
The Bride of Frankenstein

The Bride of Frankenstein

1935
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
12
The Invisible Man

The Invisible Man

1933
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Frankenstein

Frankenstein

1931
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
House of Wax

House of Wax

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
I Walked with a Zombie

I Walked with a Zombie

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Nun II

The Nun II

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wolf Man

The Wolf Man

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
White Zombie

White Zombie

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Creature from the Black Lagoon

Creature from the Black Lagoon

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Murders in the Rue Morgue

Murders in the Rue Morgue

1932
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Stendhal Syndrome

The Stendhal Syndrome

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Maniac

Maniac

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Crazies

The Crazies

1973
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Demons

Demons

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dolls

Dolls

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Wish Upon

Wish Upon

2017
×
Read the review Edit this entry  
29
The Boogeyman

The Boogeyman

2023
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
From Beyond

From Beyond

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shivers

Shivers

1975
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Goodnight Mommy

Goodnight Mommy

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1956
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Stuff

The Stuff

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Fall of the House of Usher

The Fall of the House of Usher

1928
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Chopping Mall

Chopping Mall

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The House of the Devil

The House of the Devil

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dante's Inferno

Dante's Inferno

1911
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Cabinet of Dr. Caligari

The Cabinet of Dr. Caligari

1920
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge

1985
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Tenebre

Tenebre

1982
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Do You Like Hitchcock?

Do You Like Hitchcock?

2005
×
★★½
Edit this entry  
11
Four Flies on Grey Velvet

Four Flies on Grey Velvet

1971
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Cat o' Nine Tails

The Cat o' Nine Tails

1971
×
★★★½
Edit this entry  
08
Phenomena

Phenomena

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Sleep

Sleep

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Faust

Faust

1926
×
★★★
Edit this entry  
06
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★
Edit this entry  
06
Opera

Opera

1987
×
★★★★½
Edit this entry