Sort by
  • The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

    ★★★★

  • Thanksgiving

    ★★★

  • Five Nights at Freddy's

    ★★½

  • The Fall of the House of Usher

    ★★★★★

  • Dark Harvest

    ★★½

  • The Exorcist: Believer

  • Totally Killer

    ★★★

  • Saw X

    ★★★½

  • V/H/S/85

    ★★★

  • No One Will Save You

    ★★★½

  • When Evil Lurks

    ★★★½

  • The Nun II

    ★★★

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Invincible: Atom Eve

    ★★★½

  • Cobweb

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★½

  • Barbie

    ★★★½

  • Insidious: The Red Door

    ★★½

  • Black Mirror: Joan Is Awful

    ★★½

  • Black Mirror: Loch Henry

    ★★★½

  • Nimona

    ★★★★

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Boogeyman

    ★★★

  • Sleep

    ★★★½

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★★

  • Beau Is Afraid

    ★★★★

  • The Pope's Exorcist

    ★★½

  • Malum

    ★★

  • boygenius: the film

  • Renfield

    ★★

  • Evil Dead Rise

    ★★★★

  • Bottoms

    ★★★½

  • The Wrath of Becky

    ★★★

  • Scream VI

    ★★★½

  • Cocaine Bear

    ★★½

  • Consecration

    ★★

  • Knock at the Cabin

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★★½

  • Infinity Pool

    ★★★½

  • Babylon

    ★★★★

  • M3GAN

    ★★★½

  • Puss in Boots: The Last Wish

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Talk to Me

    ★★★★

  • The Viewing

  • Black Panther: Wakanda Forever

    ★★★

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Lot 36

  • The School for Good and Evil

    ★★½

  • Influencer

    ★★★½

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★½

  • Halloween Ends

    ★★

  • Christmas Bloody Christmas

    ★★½

  • Hellraiser

    ★★★½

  • Werewolf by Night

    ★★★

  • Smile

    ★★★½

  • Goodnight Mommy

    ★★

  • V/H/S/99

    ★★½

  • Do Revenge

    ★★★★

  • Sanctuary

    ★★★★

  • Sick

    ★★★½

  • Wendell & Wild

    ★★★

  • The Blackening

    ★★★

  • The Menu

    ★★★½

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Pearl

    ★★★★

  • Bones and All

    ★★★★½

  • The Wonder

    ★★★

  • Barbarian

    ★★★½

  • Terrifier 2

    ★★★