Sort by

alvs_cristian0 has logged 226 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Our Story

Our Story

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie and the Chocolate Factory

Charlie and the Chocolate Factory

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
Days of Heaven

Days of Heaven

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Amazing Spider-Man

The Amazing Spider-Man

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Sicilian Clan

The Sicilian Clan

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fargo

Fargo

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Swan Song

Swan Song

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Home Alone 2: Lost in New York

Home Alone 2: Lost in New York

1992
×
★★★★
Edit this entry  
12
Up

Up

2009
×
★★★½
Edit this entry  
12
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Young Girls of Rochefort

The Young Girls of Rochefort

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Spider-Man: Far from Home

Spider-Man: Far from Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Wild Strawberries

Wild Strawberries

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Raya and the Last Dragon

Raya and the Last Dragon

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Autumn Sonata

Autumn Sonata

1978
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
2001: A Space Odyssey

2001: A Space Odyssey

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Blancanieves

Blancanieves

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Le Cercle Rouge

Le Cercle Rouge

1970
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★½
Edit this entry  
13
Apocalypse: World War I

Apocalypse: World War I

2014
×
Read the review Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Read the review Edit this entry  
13
Home Sweet Home Alone

Home Sweet Home Alone

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Red Notice

Red Notice

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
Mustang

Mustang

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pi

Pi

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry