Alu has logged 21 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Society

Society

1989
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Student

The Student

2011
×
Read the review Edit this entry  
13
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
28 Days Later

28 Days Later

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Host

Host

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Cecil B. Demented

Cecil B. Demented

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Silvia Prieto

Silvia Prieto

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Little Vampire

The Little Vampire

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Return

No Return

2010
×
★★½
Edit this entry  
23
Children of the Corn

Children of the Corn

1984
×
★★★
Edit this entry  
14
Fine Powder

Fine Powder

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Visitor Q

Visitor Q

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Fourth Kind

The Fourth Kind

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Fish Tank

Fish Tank

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
House of Wax

House of Wax

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lure

The Lure

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Gemini

Gemini

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Julia's Eyes

Julia's Eyes

2010
×
★★
Edit this entry  
26
Pajarito Gómez

Pajarito Gómez

1965
×
Edit this entry