Aden has logged 136 entries for films during August 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sullivan's Travels

Sullivan's Travels

1941
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Queen Was in the Parlor

The Queen Was in the Parlor

1932
×
★★
Edit this entry  
30
Moonlight for Two

Moonlight for Two

1932
×
★★
Edit this entry  
30
X-Men

X-Men

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The New Mutants

The New Mutants

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Come and See

Come and See

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Watermelon Woman

The Watermelon Woman

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Flushed Away

Flushed Away

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Godfather: Part III

The Godfather: Part III

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Goopy Geer

Goopy Geer

1932
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Haredevil Hare

Haredevil Hare

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Paris, Texas

Paris, Texas

1984
×
★★★★½
Edit this entry  
23
The Great Mouse Detective

The Great Mouse Detective

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

Phineas and Ferb: The Movie: Across the 2nd Dimension

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Bugs Bunny Rides Again

Bugs Bunny Rides Again

1948
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Buccaneer Bunny

Buccaneer Bunny

1948
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Godfather: Part II

The Godfather: Part II

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Hop, Look and Listen

Hop, Look and Listen

1948
×
★★★½
Edit this entry  
22
What Makes Daffy Duck

What Makes Daffy Duck

1948
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Hard Day's Night

A Hard Day's Night

1964
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Pursuit of Happyness

The Pursuit of Happyness

2006
×
★★★★
Edit this entry  
18
Gorilla My Dreams

Gorilla My Dreams

1948
×
★★★
Edit this entry  
18
Odor of the Day

Odor of the Day

1948
×
Edit this entry  
18
What Is Brazil?

What Is Brazil?

1985
×
★★★
Edit this entry  
18
Brazil

Brazil

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Will Hunting

Good Will Hunting

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Unforgiven

Unforgiven

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Don't

Don't

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Hare Splitter

Hare Splitter

1948
×
★★★½
Edit this entry  
16
Dough Ray Me-ow

Dough Ray Me-ow

1948
×
★★★★
Edit this entry  
16
Welcome to Collinwood

Welcome to Collinwood

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terminator 2: Judgment Day

Terminator 2: Judgment Day

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Flash in the Pain

Flash in the Pain

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Rabid Rider

Rabid Rider

2010
×
★★★
Edit this entry  
16
Fur of Flying

Fur of Flying

2010
×
★★★★
Edit this entry  
16
Slick Hare

Slick Hare

1947
×
★★★
Edit this entry  
16
Crowing Pains

Crowing Pains

1947
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Terminator

The Terminator

1984
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Coyote Falls

Coyote Falls

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Up-Standing Sitter

The Up-Standing Sitter

1948
×
★★★
Edit this entry  
16
Rabbit Transit

Rabbit Transit

1947
×
★★★★
Edit this entry