Sort by

Pulgaholic has logged 384 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
12
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Despicable Me

Despicable Me

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Super

Super

2010
×
★★★★
Edit this entry  
08
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Prey

Prey

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
06
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
DC League of Super-Pets

DC League of Super-Pets

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Jurassic Park

Jurassic Park

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Nope

Nope

2022
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
House

House

1977
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Last Shark

The Last Shark

1981
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Shark Week

Shark Week

2012
×
Read the review Edit this entry  
30
Shark Side of the Moon

Shark Side of the Moon

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Shark 2: Aquapocalypse

Jurassic Shark 2: Aquapocalypse

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Jurassic Shark

Jurassic Shark

2012
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Thirty Leagues Under the Sea

Thirty Leagues Under the Sea

1914
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Tiger Shark

Tiger Shark

1932
×
Read the review Edit this entry  
29
Dinoshark

Dinoshark

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Swamp Shark

Swamp Shark

2011
×
Read the review Edit this entry  
29
Red Water

Red Water

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Flesh Eaters

Zombie Flesh Eaters

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Zombie Shark

Zombie Shark

2015
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
House Shark

House Shark

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bait

Bait

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Shark Bait

Shark Bait

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Planet of the Sharks

Planet of the Sharks

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Avalanche Sharks

Avalanche Sharks

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Ice Sharks

Ice Sharks

2016
×
Read the review Edit this entry  
28
Sand Sharks

Sand Sharks

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Sky Sharks

Sky Sharks

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Sharkansas Women's Prison Massacre

Sharkansas Women's Prison Massacre

2015
×
Read the review Edit this entry  
27
Great White

Great White

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down: Uncaged

47 Meters Down: Uncaged

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
47 Meters Down

47 Meters Down

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Gamera vs. Zigra

Gamera vs. Zigra

1971
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Eagle vs Shark

Eagle vs Shark

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Shark

Shark

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Shark

Shark

1969
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 5: Global Swarming

Sharknado 5: Global Swarming

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 4: The 4th Awakens

Sharknado 4: The 4th Awakens

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 3: Oh Hell No!

Sharknado 3: Oh Hell No!

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado 2: The Second One

Sharknado 2: The Second One

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sharknado

Sharknado

2013
×
★★
Read the review Edit this entry