Aloysius has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Pretend That You Love Me

Pretend That You Love Me

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Saw the Devil

I Saw the Devil

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
They Live

They Live

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dogville

Dogville

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Wailing

The Wailing

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wildlife

Wildlife

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Man with a Movie Camera

Man with a Movie Camera

1929
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Children of Paradise

Children of Paradise

1945
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★
Edit this entry  
18
M

M

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
In the Realm of the Senses

In the Realm of the Senses

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Saving Christmas

Saving Christmas

2014
×
½
Read the review Edit this entry  
12
Dagon

Dagon

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Badlands

Badlands

1973
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kwaidan

Kwaidan

1964
×
★★★★½
Edit this entry  
06
The Passion of Joan of Arc

The Passion of Joan of Arc

1928
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fish & Cat

Fish & Cat

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safety Last!

Safety Last!

1923
×
★★
Read the review Edit this entry