Sort by

ty has logged 46 entries for films during March 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Me You Madness

Me You Madness

2021
×
★½
Edit this entry  
28
American Gothic

American Gothic

1987
×
★★½
Edit this entry  
28
OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

2022
×
Edit this entry  
28
Bestia

Bestia

2021
×
Edit this entry  
28
BoxBallet

BoxBallet

2020
×
Edit this entry  
28
The Windshield Wiper

The Windshield Wiper

2021
×
Edit this entry  
27
Death on the Nile

Death on the Nile

2022
×
★★
Edit this entry  
27
The Adam Project

The Adam Project

2022
×
★½
Edit this entry  
26
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
X

X

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Stay Alive

Stay Alive

2006
×
Edit this entry  
24
Uptown Girls

Uptown Girls

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Love and Other Disasters

Love and Other Disasters

2006
×
★★★★
Edit this entry  
22
Pinocchio: A True Story

Pinocchio: A True Story

2021
×
★★
Edit this entry  
21
Rescued by Ruby

Rescued by Ruby

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Windfall

Windfall

2022
×
★★
Edit this entry  
21
Deep Water

Deep Water

2022
×
★★
Edit this entry  
20
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2022
×
Edit this entry  
20
Master

Master

2022
×
★★★½
Edit this entry  
20
Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

Bad Vegan: Fame. Fraud. Fugitives.

2022
×
Edit this entry  
19
The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

The Adventures of Priscilla, Queen of the Desert

1994
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Death Spa

Death Spa

1988
×
★★★
Edit this entry  
17
Hellbender

Hellbender

2021
×
Edit this entry  
17
After Yang

After Yang

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Weeknd x The Dawn FM Experience

The Weeknd x The Dawn FM Experience

2022
×
Edit this entry  
17
Batman & Robin

Batman & Robin

1997
×
★★½
Edit this entry  
16
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
16
Batman Forever

Batman Forever

1995
×
★★★½
Edit this entry  
15
Batman Returns

Batman Returns

1992
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
15
Studio 666

Studio 666

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
The Weekend Away

The Weekend Away

2022
×
★★
Edit this entry  
14
Embrace the Panda: Making Turning Red

Embrace the Panda: Making Turning Red

2022
×
Edit this entry  
14
Batman

Batman

1989
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
14
Home on the Range

Home on the Range

2004
×
★★★
Edit this entry  
14
Dog

Dog

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Turning Red

Turning Red

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Waiting to Exhale

Waiting to Exhale

1995
×
★★★½
Edit this entry  
05
Fresh

Fresh

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Kimi

Kimi

2022
×
★★★
Edit this entry  
02
The Batman

The Batman

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Affairs of the Art

Affairs of the Art

2021
×
Edit this entry