Sort by

ty has logged 100 entries for films during January 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★½
Read prior review Edit this entry  
30
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
30
Underworld

Underworld

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Ghosts of Girlfriends Past

Ghosts of Girlfriends Past

2009
×
★★
Edit this entry  
29
Mr. Right

Mr. Right

2015
×
★★★
Edit this entry  
29
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
29
The Texas Chainsaw Massacre

The Texas Chainsaw Massacre

2003
×
Edit this entry  
29
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Hairspray Live!

Hairspray Live!

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Keeping Up with the Joneses

Keeping Up with the Joneses

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Neon Demon

The Neon Demon

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Lava

Lava

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
American Honey

American Honey

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Why Him?

Why Him?

2016
×
½
Edit this entry  
27
Pan

Pan

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Aloha

Aloha

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Brüno

Brüno

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob SquarePants Movie

The SpongeBob SquarePants Movie

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The To Do List

The To Do List

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Lemonade

Lemonade

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

The SpongeBob Movie: Sponge Out of Water

2015
×
★★★
Edit this entry  
27
Vacation

Vacation

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Fox and the Hound

The Fox and the Hound

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Orphan

Orphan

2009
×
★★
Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Knock Knock

Knock Knock

2015
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Mike and Dave Need Wedding Dates

Mike and Dave Need Wedding Dates

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Austin Powers in Goldmember

Austin Powers in Goldmember

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Matilda

Matilda

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Princess and the Frog

The Princess and the Frog

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Pete's Dragon

Pete's Dragon

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Magic in the Moonlight

Magic in the Moonlight

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Dirty Dancing

Dirty Dancing

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Central Intelligence

Central Intelligence

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
Blair Witch

Blair Witch

2016
×
½
Read the review Edit this entry  
27
The Legend of Tarzan

The Legend of Tarzan

2016
×
Read the review Edit this entry  
27
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Edit this entry  
27
Frankenweenie

Frankenweenie

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Ring

The Ring

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey

2015
×
★★
Read prior review Edit this entry  
27
The Heat

The Heat

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Minions

Minions

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Romeo + Juliet

Romeo + Juliet

1996
×
Read the review Edit this entry  
27
Dumb and Dumber

Dumb and Dumber

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry