Sort by

ty has logged 1,120 entries for films during 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Wonder Woman

Wonder Woman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Florida Project

The Florida Project

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Pitch Perfect 2

Pitch Perfect 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Stuck in Love

Stuck in Love

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
28 Days

28 Days

2000
×
★★★½
Edit this entry  
27
Song One

Song One

2014
×
★★½
Edit this entry  
27
I.C.U.

I.C.U.

2009
×
Read the review Edit this entry  
27
Big

Big

1988
×
★★★
Edit this entry  
26
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
I, Tonya

I, Tonya

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
The Polar Express

The Polar Express

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Shrek the Halls

Shrek the Halls

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Columbus

Columbus

2017
×
★★★
Edit this entry  
24
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Elf

Elf

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Bright

Bright

2017
×
★★
Edit this entry  
23
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Justice League

Justice League

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales

2017
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
22
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Logan Lucky

Logan Lucky

2017
×
★★★★
Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Battle of the Sexes

Battle of the Sexes

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
It

It

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Teenage Cocktail

Teenage Cocktail

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Z for Zachariah

Z for Zachariah

2015
×
★★★
Edit this entry  
19
Down with Love

Down with Love

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Good Girl

The Good Girl

2002
×
½
Read the review Edit this entry  
19
While You Were Sleeping

While You Were Sleeping

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Honeymoon

Honeymoon

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
My Week with Marilyn

My Week with Marilyn

2011
×
★★★½
Edit this entry  
17
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Kingsman: The Golden Circle

Kingsman: The Golden Circle

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gremlins

Gremlins

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Prep & Landing: Tiny's Big Adventure

Prep & Landing: Tiny's Big Adventure

2011
×
★★
Edit this entry  
16
Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

Prep & Landing Stocking Stuffer: Operation: Secret Santa

2010
×
★★½
Edit this entry  
16
Prep & Landing: Naughty vs. Nice

Prep & Landing: Naughty vs. Nice

2011
×
★★★
Edit this entry