Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Dear Child

Dear Child

2023
×
★★★½
Edit this entry  
22
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★
Edit this entry  
21
Cobweb

Cobweb

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
Past Lives

Past Lives

2023
×
★★★½
Edit this entry  
19
The Adults

The Adults

2023
×
★★½
Edit this entry  
17
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
16
Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem

2023
×
★★★★
Edit this entry  
16
Meg 2: The Trench

Meg 2: The Trench

2023
×
Edit this entry  
15
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★★
Edit this entry  
14
The Monkey King

The Monkey King

2023
×
★★½
Edit this entry  
14
Teenage Mutant Ninja Turtles III

Teenage Mutant Ninja Turtles III

1993
×
Edit this entry  
10
Greatest Days

Greatest Days

2023
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rear Window

Rear Window

1954
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Spider-Man: Across the Spider-Verse

Spider-Man: Across the Spider-Verse

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
13
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Red, White & Royal Blue

Red, White & Royal Blue

2023
×
★★★
Edit this entry  
31
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
31
Babylon

Babylon

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
30
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
Joy Ride

Joy Ride

2023
×
★★★
Edit this entry  
28
Moana

Moana

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Real Women Have Curves

Real Women Have Curves

2002
×
Edit this entry  
25
They Cloned Tyrone

They Cloned Tyrone

2023
×
Edit this entry  
24
Bird Box Barcelona

Bird Box Barcelona

2023
×
Edit this entry  
24
Ruby Gillman, Teenage Kraken

Ruby Gillman, Teenage Kraken

2023
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Flash

The Flash

2023
×
★★
Edit this entry  
23
Fast X

Fast X

2023
×
★★★
Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Oppenheimer

Oppenheimer

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Barbie

Barbie

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Under the Tuscan Sun

Under the Tuscan Sun

2003
×
★★★½
Edit this entry  
18
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
18
The Starling Girl

The Starling Girl

2023
×
★★★
Edit this entry  
17
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★½
Edit this entry  
17
Carmen

Carmen

2022
×
Edit this entry  
16
His Girl Friday

His Girl Friday

1940
×
Edit this entry  
15
Transformers: Rise of the Beasts

Transformers: Rise of the Beasts

2023
×
★★½
Edit this entry  
13
The Da Vinci Code

The Da Vinci Code

2006
×
Edit this entry  
12
Asteroid City

Asteroid City

2023
×
Edit this entry  
11
An American Werewolf in London

An American Werewolf in London

1981
×
★★★
Edit this entry  
11
Barbie as Rapunzel

Barbie as Rapunzel

2002
×
Edit this entry  
10
Biosphere

Biosphere

2022
×
★★★
Edit this entry  
10
The Blackening

The Blackening

2022
×
Edit this entry  
08
The Out-Laws

The Out-Laws

2023
×
Edit this entry  
05
Knight and Day

Knight and Day

2010
×
Edit this entry