Alor has logged 35 entries for films during April 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Wrong Trousers

The Wrong Trousers

1993
×
★★★★
Edit this entry  
28
Gravity

Gravity

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★★
Edit this entry  
21
Scary Movie

Scary Movie

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Journey to the Center of the Earth

Journey to the Center of the Earth

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Ice Age

Love, Death & Robots: Ice Age

2019
×
★★
Edit this entry  
18
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Bao

Bao

2018
×
Edit this entry  
17
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
City Lights

City Lights

1931
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
★★½
Edit this entry  
11
Thunder Force

Thunder Force

2021
×
Read the review Edit this entry  
10
Space Jam

Space Jam

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
08
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
Edit this entry  
07
The Lego Movie

The Lego Movie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Garden of Words

The Garden of Words

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Falcon and the Winter Soldier

The Falcon and the Winter Soldier

2021
×
Read the review Edit this entry  
02
Wind River

Wind River

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mank

Mank

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry