Alor has logged 37 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Little Things

The Little Things

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Iron Man 2

Iron Man 2

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
(500) Days of Summer

(500) Days of Summer

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Vincent

Vincent

1982
×
Read the review Edit this entry  
22
Outside the Wire

Outside the Wire

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Witch

The Witch

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Locked Down

Locked Down

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Demolition

Demolition

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Midnight Sky

The Midnight Sky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
First Man

First Man

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Toy Story

Toy Story

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy

Boy

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Killer Klowns from Outer Space

Killer Klowns from Outer Space

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Pieces of a Woman

Pieces of a Woman

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
Read the review Edit this entry  
06
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Ammonite

Ammonite

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Death to 2020

Death to 2020

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry