Sort by
  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

  • Nope

  • Aftersun

  • The Northman

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

  • Licorice Pizza

  • Drive My Car

  • The Worst Person in the World

  • Great Freedom

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • Soul

  • Shiva Baby

  • Little Women

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Lola and the Sea

    ★★★★½

  • Anima

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • New Biz in the Hood

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Roma

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Burning

    ★★★★

  • Climax

  • Cold War

  • Phantom Thread

  • Coco

    ★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★

  • Logan Lucky

  • Dunkirk

    ★★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★½

  • The Jungle Book

    ★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Inside Out

    ★★★½

  • Dope

    ★★★½

  • Interstellar

    ★★★½

  • Inherent Vice

    ★★½

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★★½

  • Frozen

  • Her

    ★★★★★

  • Under the Skin

    ★★★★★

  • Grown Ups 2

    ½

  • The World's End

    ★★★½

  • Nebraska

    ★★★★

  • Before Midnight

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Frances Ha

  • The Master

    ★★★★

  • It's Such a Beautiful Day

    ★★★★½

  • The Dark Knight Rises

    ★★★

  • We Need to Talk About Kevin

    ★★★★

  • Kill Bill: The Whole Bloody Affair

    ★★★½

  • 127 Hours

    ★★★★

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Grown Ups

    ★★

  • Kick-Ass

    ★★★½

  • The Lovely Bones

    ★★★