• Legally Blonde 3

  • Scream

    ½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ½

  • Hawkeye

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★★

  • Untold: Crimes & Penalties

    ★★½

  • He's All That

    ★★½

  • Reminiscence

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Clouds

    ★★★★★

  • Hubie Halloween

    ★★★

  • The War with Grandpa

    ½

  • After We Collided

  • The Kissing Booth 2

    ★★½

  • Spenser Confidential

    ★★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★★★

  • Impractical Jokers: The Movie

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Frozen II

    ★★★★★

  • Endings, Beginnings

    ★½

  • Joker

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★★★

  • The Art of Racing in the Rain

    ★★★★★

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • A Dog's Journey

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★★

  • After

    ★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Swiped

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

    ½

  • A Star Is Born

    ½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★

  • The Kissing Booth

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • The Greatest Showman

    ★★★★

  • Justice League

    ★★★

  • Coco

    ½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • SPF-18

    ★★

  • It

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★

  • Beauty and the Beast

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★