• Crush

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Death to 2021

    ★½

  • Licorice Pizza

    ½

  • Spencer

    ★★★★

  • Untold: Deal with the Devil

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Luca

    ★★★★

  • LFG

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★½

  • There Is No

    ★★

  • It's a Sin

    ★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Totally Under Control

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★★

  • The Half of It

    ★★★★½

  • A Secret Love

    ★★★★

  • The Willoughbys

    ★½

  • Tigertail

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★★

  • Onward

    ★★★

  • Minari

    ★★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Film About a Father Who

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★½

  • Cheer

    ★★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • 1917

    ★★½

  • The Irishman

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★★

  • Joker

  • First Cow

    ★★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Kingdom Come

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • When They See Us

    ★★★★★

  • The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

    ★★★★