Sort by

AllTheLemons has logged 187 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Christmas with You

Christmas with You

2022
×
★★½
Edit this entry  
25
Father Christmas Is Back

Father Christmas Is Back

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The World to Come

The World to Come

2020
×
★★★½
Edit this entry  
20
Tom Papa: What a Day!

Tom Papa: What a Day!

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Them!

Them!

1954
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Something from Tiffany's

Something from Tiffany's

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
I Believe in Santa

I Believe in Santa

2022
×
Read the review Edit this entry  
14
Sebastian Maniscalco: Is it Me?

Sebastian Maniscalco: Is it Me?

2022
×
★½
Edit this entry  
11
The Menu

The Menu

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
07
The Noel Diary

The Noel Diary

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Falling for Christmas

Falling for Christmas

2022
×
★★
Edit this entry  
12
Milf

Milf

2010
×
Read the review Edit this entry  
10
Trouble with the Curve

Trouble with the Curve

2012
×
★★
Edit this entry  
10
The Invisible Maniac

The Invisible Maniac

1990
×
★½
Edit this entry  
07
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Zombies of Mora Tau

Zombies of Mora Tau

1957
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Decalogue II

Decalogue II

1989
×
★★★½
Edit this entry  
31
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Decalogue I

Decalogue I

1989
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ticket to Paradise

Ticket to Paradise

2022
×
★★★★
Edit this entry  
22
Aloha with Love

Aloha with Love

2022
×
★★½
Edit this entry  
18
Iliza Shlesinger: Hot Forever

Iliza Shlesinger: Hot Forever

2022
×
★★
Edit this entry  
13
Luckiest Girl Alive

Luckiest Girl Alive

2022
×
★★
Edit this entry  
05
Bad Words

Bad Words

2013
×
★★★½
Edit this entry  
04
Look Both Ways

Look Both Ways

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Sheng Wang: Sweet and Juicy

Sheng Wang: Sweet and Juicy

2022
×
Edit this entry  
29
Bodyguard

Bodyguard

2018
×
Edit this entry  
28
Inside the Mind of a Cat

Inside the Mind of a Cat

2022
×
Edit this entry  
27
Me Time

Me Time

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Breakfast at Tiffany's

Breakfast at Tiffany's

1961
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Caligula

Caligula

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Do Revenge

Do Revenge

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Nate Bargatze: The Tennessee Kid

Nate Bargatze: The Tennessee Kid

2019
×
Edit this entry  
05
A Visit to the Seaside

A Visit to the Seaside

1908
×
Read the review Edit this entry  
05
Love in the Villa

Love in the Villa

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Switch

Switch

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Get Killed in One Easy Lesson

How to Get Killed in One Easy Lesson

1943
×
Read the review Edit this entry  
01
Alien from L.A.

Alien from L.A.

1988
×
★★★
Edit this entry  
29
Fatherhood

Fatherhood

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Save Ralph

Save Ralph

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Mobile Men

Mobile Men

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Splitscreen: A Love Story

Splitscreen: A Love Story

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
Youth

Youth

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry